Qik, videostreamingsprogrammet som vi tidligere har omtalt og benyttet ved iPhone-lanseringen, skal ifølge Digg.com-gründeren være på vei til App Store. Tidligere har Qik kun vært tilgjengelig for jailbrakede iPhones.
Ifølge Kevin Rose, gründeren av Digg.com, så skal Qik være på vei til Apples App Store. Kevin Rose la i går ut en video som ifølge Kevin skal være laget med Qik sin nyeste programvare for iPhone som snart vil være tilgjengelig på App Store. Qik.com er en videostreamingtjeneste som lar deg streame video direkte fra din mobil til Qik. Seere kan deretter følge med på din videostreaming live fra Qik.com. Tjenesten fungerer ypperlig til andre mobiltelefoner og endelig ser det ut til at vi også kan forvente oss å få Qik på iPhone.
Se den første videoen med den nye Qik-programvaren.





Haplo man, 20/10/2008 - 16:08
Trodde det var å streame video fra maskina hjemme jeg. Ala Simplify som streamer audio. (som er et program jeg forguder og bruker veldig mye.)
herm man, 20/10/2008 - 16:38
Så utrolig uintressant video.
FT tor, 25/06/2009 - 20:21
noen som har kommet over noe nytt om QIK og 3.0 API'en ?
Galbatron tor, 23/07/2009 - 11:02
Digget Qiq og Bambuser på min N82. så håper dette kommer snart. men da må du vel ha iphone 3GS.. ?